Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami a również konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w internecie ukazują się zdjęcia z realizacji scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednak stworzenie filmu jest dużo bardziej skomplikowanym interesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego czynników technicznych. Bez specjalnego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!


Realizacja produkcji częstokrotnie wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokości.

Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego klasy prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego uprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko niebezpieczne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą wyspecjalizowanych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
<< Poprzedni
Następny >>