Odchudzanie, czyli redukcja masy ciała ludzkiego, najczęściej koncentruje się na stosowaniu drastycznych planów żywieniowych. Większa część z nich zawiera w sobie skrupulatnie rozpisany jadłospis. Nie napomyka jednakże o dwóch istotnych produktach - wodzie i błonniku. Woda mineralna, jako źródło życia, korzystna jest nam do prawidłowego działania. Z lekcji anatomii człowieka każdy najpewniej pamięta, że człowiek składa się z wody w ponad 70%.

Odwodnienie organizmu ma prawo przyczynić się do licznych kłopotów zdrowotnych a uczucie pragnienia to wyłącznie jeden z wielu symptomów, jaki może świadczyć o takim stanie rzeczy.

Postać nie prowadząca zintensyfikowanego (jeśli gra toczy się o aktywność) trybu życia ma spożywać na dzień od 1,5 do nawet 2 litrów wody na dzień. Wszyscy, jacy ćwiczą o wiele więcej. W żadnej diecie nie należy ograniczać spożycia płynów. Wręcz przeciwnie - im znacznie więcej, tym lepiej. Też błonnik jest nam wymagany do życia.

Można go odnaleźć w naturalnych produktach i w suplementach diety.

Jest to substancja, jakiej organizm nie wchłania, ale równocześnie to właśnie ona odpowiada za regulację procesów trawiennych. Spożycie odpowiedniej ilości błonnika na dobę warunkuje cykliczność wypróżnień, niwelację uczucia pełności, gazów oraz krępujących wzdęć. Badacze dowiedli też, że brak błonnika może posiadać oddziaływanie na powstawanie żylaków odbytniczych! Jak widać obojętnie od stosowanej diety, lub to redukcyjnej czy oczyszczającej, w każdej z nich powinna odnaleźć się woda i omawiany już dobrotliwy błonnik..
Inne artykuly na: ranking tabletek odchudzających