Poprzednio przedstawialiśmy różnorodne szczegóły jakie odnoszą się do wybrania właściwego projektu domu, jednak żeby mieć w czymś wybierać, z początku trzeba wybrać się do jakiegoś projektanta. Dobrze zatem, aby nie było to pierwsze lepsze, lub dowolne wyszukane w internecie.

Oto kilka kwestii, jakie należy brać pod uwagę podczas wybierania biura projektowego bądź projektanta.

Szukając właściwej firmy abo osoby, na początku polecamy poczytać witryny internetowe tych ekspertów. Już to jest w stanie nam sporo powiedzieć. Jednakże wyjątkowym źródłem wiedzy są też fora internetowe, na jakich wychodzi czy referencje umieszczane na stronie zgodne są z prawdą. Klienci, którzy korzystali dotąd  z oferty określonego biura są w stanie powiedzieć, jak wyglądała współpraca, czy pojawiły się nadprogramowe koszty i jaki ostatecznie był efekt użycia projektu. Biuro, które jawi się nam jako najbardziej ciekawe, dobrze jest wcześniej odwiedzić.

Możemy wtedy poprosić o wgląd do innych realizacji biura. Ogólne wrażenie z wizyty również powinno sporo nam powiedzieć o tym, czego będzie można spodziewać się po określonym biurze. Na pewno nie polecamy kierować się przy wyborze biura informacją na ulotce, albo suchą notką na internetowej witrynie. To nie wskaże nam, czy pomysł projektanta będzie nam się podobać, oraz jakie jest jego doświadczenie. Na papierze i na stronach wszyscy przedstawiają się w jak najlepszym świetle, a rzeczywistość pokazuje się dopiero podczas bezpośredniej rozmowy. Gorzej, kiedy już po zakończeniu współpracy,  jesteśmy niezadowoleni z efektu. Zatem by unikać podobnych sytuacji, decyzję dotyczącą biura warto podejmować niespiesznie, kierując się spokojną kalkulacją a nie emocjami, wywołanymi przykładowo obrazami ładnych projektów w galerii danego przedsiębiorstwa.

Nie należy również kierować się stereotypami, nieraz wychodzi na to, że słabiej obsłuży nas wielkie i rozreklamowane biuro, niż projektant – wolny strzelec, jaki stosunkowo niedługo jest obecny na rynku..