W dobie ostatnich czasów, w których rynek usług prawnych jest znacznie nasycony. Procedura znajdywania porządnego adwokata jest bardzo trudny.

Zwłaszcza jeśli nie mamy wiedzy w dziedzinie prawa. Oczywiście najlepiej jest wyselekcjonować swojego specjalistę na zlecenie bliskich lub znajomych. jednakże co w ewentualności kiedy nie mamy takiej możliwości? Prezentujemy jakie cechy musi mieć rzetelny adwokat!

Po pierwsze adwokat musi być zainteresowany w osobistą działalność. Mamy możliwość to zweryfikować już po pierwotnym kontakcie.

Jak fachowiec nie ma dla nas czasu na indywidualne meeeting lub zbywa nas wiadomościami, nie ma sensu podnosić z nim współpracy. W takich sytuacjach nie możemy spodziewać się na to, że adwokat przyłoży się do rozwikłania naszych interesów. Kolejną sprawą, na którą musimy zwrócić naszą uwagę są jego umiejętności analityczne. Jeżeli adwokat w szybkim czasie przedstawi nam możliwości działania podpartej adekwatnymi dokumentami możemy stwierdzić, że zna się na rzeczy. Dodatkowo musi powołać się na szczegółowe akty prawne oraz przypadki podobnych spraw. Powinniśmy sprawdzać pisma, które adwokat wysyła w naszym imieniu. Niestety nie jesteśmy nigdy pewni co do ich jakości. Czasem bywa tak, że napisane dokumenty mogłyby zostać zredagowane w bardziej efektywny sposób. Ostatnią sprawą do której powinniśmy przywiązać wzrok jest metodyczność działań prawnika. Powinien on wybrać najlepszą drogę pracy i do końca rozprawy się jej trzymać.

Jeżeli w ciągu postępowania prawnego jego zdanie co i raz sięzmienia lub proponuje nam wariantowe sposoby wyjścia z sytuacji, możemy podejrzewać, że nie daje sobie rady z podjętą sprawą..
<< Poprzedni
Następny >>