Naskórek wymaga nieustannej pielęgnacji, która ułatwi w zachowaniu uroczego kolorytu oraz jędrności. W poszukiwaniu składników ułatwiających uzyskanie wymarzonego efektu przydadzą się maseczki,okłady z glinki. Jest kilka rodzajów glinki, co ułatwia jej dopasowanie do posiadanego typu skóry.

Zielona glinka jest przeważnie polecana paniom posiadającym kłopoty z pękającymi naczynkami oraz zaczerwienieniami skóry. Nie wyglądają się one elegancko, dlatego istotna jest ekspresowa reakcja i zmniejszenie ich zanim staną się większym problemem. Powtarzalnezastosowanie maseczki z zielonej glinki sprawi, że naczynia krwionośne będą bardziej elastyczne, mniej narażone na pęknięcia, a cera będzie jaśniejsza. Glinka posiada także właściwości silnie oczyszczające.

Czerwona glinka, równie znana, jest w swoim działaniu zbliżona do zielonej, jednak ma inne zalety.

Minimalizuje przetłuszczanie się skóry poprzez zmniejszanie sebum.

Przeznaczona jest przeważnie do tłustej skóry, ale również wrażliwej, wymagającej szczególnej troski. Ma użytkowanie w kuracji trądziku u nastolatków i u osób dojrzałych i odnawia delikatność skórze. Biała glinka ubiega za najlepszą używaną ze względu na kilka cech, jakie przydają się niezależnie od gatunku skóry. Skóra sucha, czuła, tłusta, zróżnicowana, wszystkie reagują na nią bardzo dobrze. Szczególną właściwością jest ściągnięcie cery i wzmocnienie jej elastyczności jak i możliwości odbudowujące. Niewielkie niedoskonałości po pryszczach rozpoczynają leczyć się i zanikają, a to przekłada się na ogólny wygląd skóry.
.


Zobacz:
Dobry psycholog psychiatra Kraków
Uzależenienia - jak oddziałują na funkcjonowanie mózgu?
Reklama w internecie gdzie
Kleszcz łukasz stępień